BioMaxima na zakupach

AT
11-02-2011, 00:00

Dwa przejęcia na koncie i jeszcze im mało. Spółka z Lublina dopina kolejne transakcje.

Dwa przejęcia na koncie i jeszcze im mało. Spółka z Lublina dopina kolejne transakcje.

Producent testów diagnostycznych i odczynników do laboratoriów BioMaxima jeszcze w pierwszym kwartale tego roku chce przejąć kolejną spółkę. Obecnie trwają rozmowy z trzema podmiotami, z dwoma są już na zaawansowanym etapie.

— Dzięki przejęciom staniemy się poważnym partnerem dla sieci laboratoryjnych. Na celowniku mamy krajowe spółki z 2–4 mln zł obrotu, które działają na tym samym rynku i prowadzą działalność komplementarną — mówi Henryk Lewczuk, prezes BioMaximy.

Działania pod hasłem "przejęcia" rozpoczęły się w maju ubiegłego roku od zakupu udziałów lubelskiego Bio-Farmu. W przyszłym miesiącu akcjonariusze zatwierdzą kolejną transakcję — zakup Polabu.

— Dzięki połączeniu możemy zaoszczędzić nawet 200 tys. zł. Szacujemy, że skonsolidowane przychody wzrosną do poziomu 11,3 mln zł z zyskiem netto przekraczającym 1 mln zł — mówi Henryk Lewczuk.

Spółka weszła na NewConnect rok temu. W 2010 r. przychody wzrosły o 7,6 proc. i sięgnęły 7,2 mln zł, a zysk netto 658 tys. zł. Początek roku okazał się udany. W styczniu BioMaxima może się pochwalić prawie 40-procentowym wzrostem przychodów ze sprzedaży wobec tego samego okresu w 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BioMaxima na zakupach