BioMaxima o wynikach III kwartału

KZ
opublikowano: 29-10-2010, 11:00

W III kwartale spółka zanotowała 1,797 mln zł przychodów, minimalnie więcej, niż rok wcześniej. Wynik netto spadł o 60 proc. do 112 tys. zł.

Narastająco po trzech kwartałach spółka ma 5,3 mln zł przychodów (+5,6 proc. r/r) i 418 tys. zł zysku netto (+5 proc. ).

- Na takie wyniki silnie rzutują kontrakty, zaksięgowane pod koniec rekordowego, drugiego kwartału bieżącego roku. Toteż narastające wyniki za trzy kwartały całkowicie zrealizowały plany zarządu – ocenia Henryk Lewczuk, prezes Biomaxima.

Wartość wygranych przez spółkę przetargów po 9 miesiącach br.  wyniosła 2.897 tys. zł (z realizacją w okresie od roku do trzech). W analogicznym okresie roku ubiegłego Spółka wygrała postępowania przetargowe na kwotę 1.861 tys. zł., co stanowi wzrost o przeszło 1 mln zł.

– Jesteśmy zainteresowani dalszą konsolidacją rynku – mówi Henryk Lewczuk.

Na początku maja tego roku BioMaxima za cenę 0,5 mln zł przejęła 100 procent udziałów właściciela laboratoriów – lubelskiego Bio-Farmu. Był to jeden z pierwszych celów emisji, który udało się zrealizować jeszcze przed debiutem na rynku New Connect.


Spółka dalej prowadzi rozmowy o akwizycji kolejnych podmiotów na rynku diagnostyki laboratoryjnej i ma nadzieję na co najmniej jeszcze jedną akwizycję w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane