Biomed Lublin zaktualizował strategię

opublikowano: 02-11-2022, 09:06
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Lubelska spółka planuje rozbudować portfel produktów i zdywersyfikować zakres świadczonych usług.

Priorytetem pozostają produkty lecznicze BCG, ale strukturę sprzedaży i rentowność w latach 2023-2025 ma poprawić rozbudowa portfela produktowego i zróżnicowanie zakres świadczonych usług.

We współpracy z liderami rynku farmaceutycznego Biomed chciałby wytwarzać i konfekcjonować produkty lecznicze, zwłaszcza probiotyki. W perspektywie długoterminowej zamierza zbudować na nowo własną linię probiotyków.

Spółka rozpoczęła już proces wytwarzania dwóch produktów leczniczych: Biohemoril (lek przeciw hemoroidom) i Bioglicerol (lek stosowany przy problemach z metabolizmem).

“Emitent zidentyfikował istotny potencjał rynkowy dla wyżej wskazanych produktów leczniczych oraz obserwuje wzmożone zainteresowanie tymi produktami ze strony krajowych i zagranicznych dystrybutorów” - podano.

Biomed ma stworzyć własny zespół sprzedażowy w Polsce. Planowana jest też dalsza ekspansja na rynki zagraniczne produktu leczniczego Distreptaza.

- Obecnie Distreptaza zarejestrowana jest na 14 rynkach, a proces ten trwa w kolejnych 8 państwach. Naszą intencją jest uzyskanie certyfikatów rejestracyjnych na tych rynkach do końca przyszłego roku. To powinno wpłynąć na istotny wzrost sprzedaży tego produktu. Nie zatrzymujemy się i planujemy dalszą ekspansję rejestracyjną, a tym samym sprzedażową Distreptazy na skalę światową – mówi Mieczysław Starkowicz, prezes Biomedu Lublin.

“Wskazane powyżej aktywności podejmowane będą w perspektywie krótko i średniookresowej, co wymagać będzie dodatkowych inwestycji. W związku z realizacją wskazanych kierunków strategicznych Spółka rozważa różne źródła finansowania, które mogą obejmować instrumenty dłużne lub kapitałowe. W związku z realizowanymi inwestycjami o charakterze długoterminowym Spółka m.in. rozważa poprawę struktury finansowej poprzez refinansowanie dotychczasowych źródeł dłużnych za pomocą długu o dłuższej zapadalności” - głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane