Biomedyczni inwestorzy debiutują na NewConnect

opublikowano: 27-05-2015, 00:00

Adiuvo Investments, firma inwestująca w projekty biomedyczne, zaddebiutowały w środę na małym rynku warszawskiej giełdy.

Spółka dopiero rozkręca działalność — w ubiegłym roku zanotowała zaledwie 36 tys. zł przychodów przy 9,24 mln zł kosztów. Zdążyła już jednak zbudować spory portfel aktywów biomedycznych. Za Adiuvo stoi Marek Orłowski, biznesmen znany jako jeden z założycieli kosmetycznego Nepentesa, za którego parkiet akcji zainkasował w 2010 r. 160 mln zł.

Pod koniec 2014 r. Marek Orłowski wprowadził na NewConnect spółkę Airway Medix. Teraz przyszła kolej na Adiuvo.
Zobacz więcej

NIE PIERWSZYZNA:

Pod koniec 2014 r. Marek Orłowski wprowadził na NewConnect spółkę Airway Medix. Teraz przyszła kolej na Adiuvo. Marek Wiśniewski

Jest prezesem spółki i pośrednio ma ponad 72 proc. jej akcji. Adiuvo jest m.in. akcjonariuszem notowanego już na NewConnect Airway Medix. Stawia na technologie, łączące żywność z działaniem prozdrowotnym.Jeszcze w 2013 r. zainwestowała w brytyjskie Cambridge Chocolate Technologies, które w tym roku wprowadziło na rynek własną markę czekolady funkcjonalnej, która ma zapobiegać procesom starzenia.

Natomiast spółka Carocelle zajmuje się wprowadzeniem na rynek suplementów diety w kapsułkach o podobnym działaniu. W portfelu Adiuvo jest też m.in. AlgaeLabs, wykorzystującego technologię wrocławskich naukowców i pracującego nad syntezą z alg astaksantyny, silnego naturalnego przeciwuletniacza, który może być wykorzystywany m.in. w branży kosmetycznej czy spożywczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu