Bioton ma umowę w Rosji

Agnieszka Berger
opublikowano: 20-12-2010, 07:11

Spółka, którą kieruje Sławomir Ziegert szacuje wartość 15-letniego kontraktu rosyjskiego na 500-600 mln USD. W poniedziałek kurs Biotonu odbija o 1 -2 grosze od historycznego dna.

W połowie przyszłego roku, zgodnie z umową podpisaną przez Bioton z GlaxoSmithKline (GSK), jednym z największych światowych koncernów farmaceutycznych, ma się rozpocząć dystrybucja polskiej insuliny poprzez kanały sprzedażowe GSK w Rosji.

— Warunkiem uruchomienia sprzedaży przez Glaxo jest rejestracja w Rosji naszego pena insulinowego, nad czym już pracujemy. Do tego czasu będziemy kontynuować sprzedaż własnymi kanałami. W tym roku wyniosła ona 3 mln USD — mówi Sławomir Ziegert, prezes Biotonu.

Ryszard Krauze – artykuły, informacje, spółki, linki, zdjęcia

Długo oczekiwany przez rynek kontrakt z GSK przewiduje też wypłatę tzw. milestone’a wynoszącego 7 mln USD, która nastąpi po rozpoczęciu sprzedaży. Drugą znacznie mniejszą ratę Bioton, który jest w portfelu miliardera Ryszarda Krauze, otrzyma po zarejestrowaniu insuliny na obszarze Unii.

Sławomir Ziegert – artykuły, informacje, spółki, linki, zdjęcia

- Szacujemy wartość 15-letniej umowy z GSK na 500-600 mln USD — dodaje prezes Biotonu.

Mimo optymistycznych zapowiedzi ze spółki, nowych kontraktów i porozumień ze światowymi graczami, analitycy wciąż sceptycznie patrzą na Bioton. Rynek czeka na finansowe efekty największego kontraktu w historii spółki obejmującego sprzedaż insuliny na rynku chińskim. A na ten temat firma Ryszarda Krauzego na razie nie chce rozmawiać.

Tymczasem koniec roku się zbliża, a spółka wciąż nie otrzymała chińskiego "milestone’a", który miał być gwarancją wypracowania przez firmą zysku netto. Jednak prezes nie widzi przesłanek do korekty tegorocznych prognoz finansowych.

Więcej, także o rozmowach z firmą Actavis, w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu" - KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Polecane