Bioton: SciGen kupił udziały Shreya

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 02-10-2006, 19:47

SciGen, spółka zależna od Biotonu kupiła w piątek hinduską spółkę Shreya Biotech Private.

Singapurski SciGen, spółka zależna Biotonu, kupiła w piątek indyjską spółkę Shreya Biotech Private – poinformował Bioton w komunikacie.

SciGen kupił 10 tys. udziałów stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego Shreya w zamian za udostępnienie Shreya w formie pożyczki lub podobnego instrumentu kwoty 7,5 mln USD z przeznaczeniem na spłatę kredytów i pożyczek zaciągniętych przez Shreya i zapłatę wspólnikom kwoty 100 tys. rupii indyjskich (23,6 mln zł)

Źródłem finansowania transakcji były pożyczki udzielone SciGen przez Bioton. Kupno spółki jest inwestycją długoterminową.

Shreya posiada zakład produkcyjny w trakcie budowy w Pune (Indie), który po jej zakończeniu spełniał będzie wszelkie normy GMP oraz EMEA w Europie, a także FDA w Stanach Zjednoczonych. jak podał Bioton, zakład ma posiadać znaczące moce do wytwarzania produktów biotechnologicznych.

Bioton już na początku czerwca informował, że SciGen kupi 100 proc. udziałów indyjskiej spółki.

DA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu