Bioton wchodzi do Szwajcarii

DI
opublikowano: 12-03-2007, 00:00

Bioton, polski producent insuliny, kupuje szwajcarską spółkę BioPartners Holding za  78 mln USD (230,2 mln zł).

Bioton, polski producent insuliny, kupuje szwajcarską spółkę BioPartners Holding za 78 mln USD (230,2 mln zł).

Bioton nabędzie firmę od DLJ Merchant Banking Partners, który wniesie 100 proc. akcji BioPartners w zamian za prawie 81,5 miliona akcji serii I Biotonu (około 3 proc. kapitału akcyjnego polskiej firmy). W cenie jest też spłata długu BioPartners wobec DLJ (15,8 mln USD). Bioton podał w komunikacie, że celem transakcji jest zwiększenie portfolio leków m.in. o hormon wzrostu i interferon beta. DLJ zobowiązał się nie rozporządzać akcjami Biotonu serii I przez pół roku od umowy.

Bioton specjalizuje się w produkcji insuliny ludzkiej i chce się stać graczem globalnym w tej branży z 10-procentowym udziałem w światowym rynku. BioPartners koncentruje się zaś na wytwarzaniu innowacyjnych produktów biotechnologicznych przy pomocy technologii rekombinacji DNA.

Wśród specyfików BioPartners są leki zawierające rekombinowany ludzki hormon wzrostu, interferon beta stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego, lub stosowanych przy wirusowym zapaleniu wątroby typu C. To produkty, o które Bioton chciał powiększyć swoje portfolio.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Bioton wchodzi do Szwajcarii