Bitcoin już powyżej 15 tys. USD

opublikowano: 07-12-2017, 14:51
aktualizacja: 07-12-2017, 14:52

Szalone tempo wzrostu notowań bitcoina utrzymuje się. Przez ostatnie 24 godziny wirtualny pieniądz zdrożał już o 20 proc.

Obecnie bitcoin drożeje o 9,6 proc. do 15023,14 USD. Kapitalizacja najpopularniejszej kryptowaluty sięga ok. 247 mld USD. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Przed pokonaniem 10000 USD bitcoin notował niezwykły rajd, drożejąc ponad 900 proc. od początku stycznia. To wzrost, którego wiele osób nigdy już nie zobaczy. A jednak blednie to w porównaniu z tym, co widzieliśmy od tego czasu, a ostatnie dwa dni były niesamowite – skomentował Craig Erlam, analityk Oanda. - Jeśli spekulacja odgrywa dużą rolę w ostatnim rajdzie, jak wielu przypuszcza, wówczas przed nami ciekawe czasy. Choć to zawsze niepewne, kurs może jeszcze mocno pójść w górę zanim pęknie bańka – dodał.

W październiku bitcoin notowany był poniżej 5000 USD. To w listopadzie jego kurs rósł o 1000 USD prawie codziennie. Od 1 listopada bitcoin zdrożał o 123 proc. 

- Wzrost ceny bitcona wydaje się nie do powstrzymania – powiedziała Fiona Cincotta, analityczka City Index. - Biorąc pod uwagę, że zarówno CBOE jak i CME zaczną notować kontrakty futures na bitcoina w tym miesiącu, być może prognoza 20 tys. USD za tą kryptowalutę nie jest tak odległa? Jednak rozpoczęcie notowania kontraktów futures oznacza także rozpoczęcie gry na spadek kursu bitcoina, co może jeszcze bardziej zwiększyć zmienność – dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu