Bitcoin krótko powyżej 10 tys. USD

opublikowano: 08-05-2020, 10:20

W piątek wczesnym rankiem kurs bitcoina po raz pierwszy od lutego wspiął się powyżej 10 tys. USD ale nie zdołał się utrzymać tak wysoko.

Obecnie najpopularniejsza kryptowaluta drożeje, według Coindesk, o 5,8 proc. do 9826,57 USD.  Wcześniej jej kurs dochodził do 10.025 USD.

Bloomberg

Wzrost kursu bitcoina wiązany jest ze zbliżającym się 12 maja fenomenem określanym jako „halving”. To moment kiedy nagroda dla „górników”, którzy „wykopują” kryptowalutę, zmniejszy się o połowę z 12,5 do 6,25 BTC.

Wartość bitcoina wzrosła ponad dwukrotnie od połowy marca. Kryptowaluta drożała wraz z innymi aktywami.

- Drukowanie pieniądza przez Fed i inne światowe banki centralne zwiększyły przekonanie inwestorów, że gospodarka będzie wspierana bez względu na wszystko – powiedział Vijay Ayyar, szef rozwoju giełdy kryptowalut Luno z Singapuru.

Paul Tudor Jones, legendarny amerykański inwestor, szef i założyciel Tudor Investment Corp. ogłosił, że kupił bitcoiny jako zabezpieczenie przed inflacją, której spodziewa się po zalaniu świata pieniędzmi przez rządy i banki centralne. Już wcześniej inwestował w bitcoina, podwajając pieniądze i wychodząc krótko przed tym jak kurs kryptowaluty doszedł do historycznego szczytu prawie 20 tys. USD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane