Bitcoin najtańszy od grudnia

opublikowano: 16-01-2018, 06:28
aktualizacja: 16-01-2018, 06:28

Cena bitcoina spada w związku z obawami kolejnych utrudnień w handlu kryptowalutą.

We wtorek rano kurs bitcoina spadł poniżej 13 tys. USD. Ostatni raz był tak nisko pod koniec grudnia. Najpopularniejsza kryptowaluta straciła już 33 proc. od maksymalnej historycznej wartości 19343 USD osiągniętej w połowie grudnia. Tanieją także inne kryptowaluty, m.in. ethereum i ripple.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Inwestorów wystraszyły nieoficjalne poniedziałkowe doniesienia, o planowanym przez władze Chin wprowadzeniu zakazu handlu kryptowalutami na platformach scentralizowanych.

- Inwestorzy powinni być przygotowani, że stracą wszystkie pieniądze zainwestowane w bitcoina – ostrzegł Steven Maijoor, szef Europejskiego Urzędu Papierów Wartościowych i Rynków. – Ma on skrajnie zmienną wartość, co uniemożliwia mu bycie walutą. No i nie jest także szeroko akceptowany – dodał.

Bitcoin tanieje o 4,5 proc. do 12966,50 USD. Jego kurs spadał we wtorek nawet do 12763 USD, wynika z danych Coindesk. Ethereum tanieje o 4,1 proc. do 1237,67 USD. Kurs Ripple spada o 14,4 proc. do 1,60 USD, podaje coinmarketcap.com.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bitcoin najtańszy od grudnia