Bitcoin najtańszy od maja

opublikowano: 23-10-2019, 17:53

Cena najpopularniejszej kryptowaluty spada. Jako powód wskazywane są problemy Libry.

Kurs bitcoina spada o 9,1 proc. do 7469,64 USD, podaje Coindesk. Jest najniższy od maja. Tanieją wyraźnie także inne kryptowaluty. Nastroje psują toczące się zmagania Facebooka z uzyskaniem akceptacji władz dla planowanego przez spółkę wirtualnego  pieniądza  Libra.

- Głównym powodem spadków jest ogromna presja wywierana przez Waszyngton na Librę Facebooka – powiedział Matt Maley, strateg w Miller Tabak + Co. - To po prostu powoduje, że jest mniej prawdopodobne iż bitcoin stanie się normalnością tak szybko jak uważają „byki” - dodał.

Niektórzy wskazują jako inny powód słabnięcia bitcoina doniesienia o stworzeniu przez Google komputera dającego mu „supremację kwantową”. Ma on wykonywać w 200 sekund obliczenia, na które najszybsze superkomputery potrzebowałyby 10 tys. lat. Sceptycznie nastawieni do kryptowalut eksperci wskazywali wcześniej, że pojawienie się szybszych komputerów może spowodować iż obecne wirtualne pieniądze staną się przestarzałe.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy