Czytasz dzięki

Bitcoin najtańszy od maja

opublikowano: 23-10-2019, 17:53

Cena najpopularniejszej kryptowaluty spada. Jako powód wskazywane są problemy Libry.

Kurs bitcoina spada o 9,1 proc. do 7469,64 USD, podaje Coindesk. Jest najniższy od maja. Tanieją wyraźnie także inne kryptowaluty. Nastroje psują toczące się zmagania Facebooka z uzyskaniem akceptacji władz dla planowanego przez spółkę wirtualnego  pieniądza  Libra.

- Głównym powodem spadków jest ogromna presja wywierana przez Waszyngton na Librę Facebooka – powiedział Matt Maley, strateg w Miller Tabak + Co. - To po prostu powoduje, że jest mniej prawdopodobne iż bitcoin stanie się normalnością tak szybko jak uważają „byki” - dodał.

Niektórzy wskazują jako inny powód słabnięcia bitcoina doniesienia o stworzeniu przez Google komputera dającego mu „supremację kwantową”. Ma on wykonywać w 200 sekund obliczenia, na które najszybsze superkomputery potrzebowałyby 10 tys. lat. Sceptycznie nastawieni do kryptowalut eksperci wskazywali wcześniej, że pojawienie się szybszych komputerów może spowodować iż obecne wirtualne pieniądze staną się przestarzałe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane