Bitcoin nie utrzymał się powyżej 10 tys. USD

opublikowano: 10-02-2020, 08:08

Kurs najpopularniejszej kryptowaluty znajdował się powyżej 10 tys. USD podczas weekendu ale obecnie jest już poniżej tego poziomu.

Bitcoin przekroczył psychologiczną barierę 10 tys. USD po raz pierwszy od października. W pewnym momencie drożał o 40 proc. w tym roku. Obecnie jego kurs spada jednak o 1,5 proc. do 9941,62 USD, według Coindesk.

Ed Moya, analityk Oanda tłumaczył wzrost popytu na najpopularniejszą kryptowalutę ogólnie większym zainteresowaniem aktywami o wyższym ryzyku, o czym świadczyły rekordy rynków akcji w USA. Optymizm rynku miał rosnąć dzięki mniejszym obawom o skutki gospodarcze epidemii koronawirusa, a szczególnie o dotrzymanie przez Chiny zobowiązań wobec USA wynikających z częściowej umowy handlowej.

Michael Sonnenshein, dyrektor zarządzający Grayscale Investments zwraca uwagę, że inwestorzy w momentach uspokojenia sytuacji przypominają sobie także o zbliżającym się w maju momencie kiedy nagroda dla „górników”, którzy „wydobywają” kryptowalutę, zmniejszy się o połowę z 12,5 do 6,25 BTC, określanym jako „halving”.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy