Bitcoin powyżej 18000 USD, najdroższy od miesiąca

opublikowano: 12-01-2023, 11:24
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs bitcoina wzrósł w czwartek powyżej 18000 USD i jest najwyższy od prawie miesiąca w związku z oczekiwaniem na wiadomość o dalszym spadku inflacji w USA oraz doniesieniami o odzyskaniu 5 mld USD upadłej giełdy kryptowalut FTX, informuje CNBC.

Bitcoin drożeje obecnie o 4 proc. do 18148,44 USD. Ostatni raz najpopularniejsza kryptowaluta wyceniana była powyżej 18000 USD w połowie grudnia. Nastroje poprawiła wiadomość, że prawnicy FTX znaleźli jej płynne aktywa wartości ok. 5 mld USD, co pomoże w spłacie przynajmniej części zobowiązań wobec klientów kryptogiełdy. Ponadto rośnie przekonanie, że czwartkowe dane o inflacji w grudniu w USA pokażą jej dalszy spadek. Rynek liczy na złagodzenie w związku z tym polityki monetarnej Fed, co oznacza słabszego dolara.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

CNBC przypomina, że wartość bitcoina spadła o ok. 74 proc. od jego rekordowej wyceny z listopada 2021 roku. W 2022 roku wartość wszystkich kryptowalut spadła o łącznie 1,4 bln USD m.in. z powodu awersji do ryzyka i agresywnej polityki monetarnej Fed umacniającej dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane