Bitfinex szykuje się do wznowienia działalności

opublikowano: 08-08-2016, 10:29

Zlokalizowana w Hongkongu giełda handlu bitcoinami, która straciła około 71 mln USD w wyniku ubiegłotygodniowego ataku hakerów poinformowała o podjęciu działań mających na celu włączenie jej systemu do trybu online, donosi Bloomberg. Jednak jej użytkownicy stracą 36 proc. swoich depozytów.

Aby zrekompensować swoim klientom straty, Bitfinex oferuje posiadacze kont żetony, które mogą być później umorzone lub wymienione na akcje spółki dominującej. 

Zobacz więcej

Bitcoin, monety

Bloomberg

Podczas poniedziałkowego handlu w Tokio bitcoin wyceniany był – na podstawie cen z Coinbase - na poziomie około 595 USD, co oznacza lekki wzrost wobec 577,23 USD kiedy to w zeszłym tygodniu doszło do naruszenia bezpieczeństwa handlu na Bitfinex.

W miniony wtorek platforma poinformowała, że hakerzy skradli 119 756 bitcoinów, o wartości około 71 mln USD. Zmusiło to Bitfinex do zamknięcia handlu, wstrzymania wpłat i wypłat depozytów oraz współpracy z organami ścigania.

Bitfinex to największa i najbardziej zaawansowana dolarowa giełda handlu krypotowalutami. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Bitfinex szykuje się do wznowienia działalności