Biura na sprzedaż dla małych i średnich firm

Marta Sieliwierstow
opublikowano: 07-06-2011, 00:00

W Poznaniu Monday Development zbudował biurowiec, w którym biura można kupić, zamiast wynajmować.

W Poznaniu Monday Development zbudował biurowiec, w którym biura można kupić, zamiast wynajmować.

Biurowiec Piątkowska 116 przy ulicy Piątkowskiej w Poznaniu powstał z myślą o firmach zatrudniających od kilku do kilkudziesięciu pracowników.

— Wiele małych i średnich firm woli kupić biura zamiast je wynajmować. Wychodzą z założenia, że bardziej się opłaca zainwestować i spłacać raty kredytu, niż płacić czynsz. Do niedawna powierzchnie w budynkach o wysokim standardzie były tylko na wynajem. Mniejsze firmy, które poszukiwały lokalu na własność, mogły jedynie kupić mieszkania i przerobić je na biura — mówi Piotr Kasprowicz, dyrektor sprzedaży Monday Development.

Na własność

Powierzchnia użytkowa poznańskiego biurowca to 1,8 tys. mkw. Znajdują się w nim biura od 60 do 250 mkw., a na parterze lokal usługowo-handlowy o powierzchni 217 mkw. Pod budynkiem powstał garaż dla 25 samochodów. Na zewnątrz znajdują się miejsca postojowe dla gości i parking dla rowerów. Budynek ma wszystkie instalacje charakterystyczne dla biurowców klasy A.

Deweloper sprzedał już 11 biur z 15, a na dwa kolejne podpisał umowy przedwstępne. Średnia powierzchnia kupowanych lokali wynosi około 150 mkw. Za metr kwadratowy biura trzeba zapłacić od 6,9 do 9,5 tys. zł. Każdy właściciel lokalu ma udział w prawie własności gruntu.

Ambitne plany

Budynek przy Piątkowskiej 116 oddano do użytku pod koniec grudnia 2010 r. Do maja 2011 r. nabywcy prowadzili prace wykończeniowe.

Monady Development ma w planach budowę kolejnych biurowców, w których biura będą sprzedawane. Pierwszy budynek powstanie u zbiegu ulic Małe Garbary i Bóżnicza w Poznaniu.

— Planujemy również wybudowanie biurowców z lokalami na sprzedaż w poznańskiej dzielnicy Rataje. Projekt zakłada stworzenie zespołu budynków złożonego z około 20 tys. mkw. mieszkań oraz 5 tys. mkw. biur. Mieszkania i biura będą w osobnych budynkach — zapowiada Kurt Montgomery, prezes Monday Development.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Biura na sprzedaż dla małych i średnich firm