Biuro przegrywa z domem

opublikowano: 05-02-2019, 22:00

W biznesie nastała moda na mobilność i zmienność. Czy wyrażenie „zapuścić korzenie” wyjdzie wkrótce z użycia?

Ponad połowa osób może pracować poza biurem przez większość tygodnia — wynika z badania, które szwajcarska firma IWG przeprowadziła wśród 18 tys. pracowników z prawie stu międzynarodowych przedsiębiorstw. Polska nie odbiega od światowych standardów. Portal Just Join IT odnotowuje co roku 50-procentowy wzrost liczby ogłoszeń z propozycją pracy zdalnej. Według firmy Michael Page, niezależnie od miejsca swoje zadania realizuje sześciu na 10 pracowników. 33 proc. korzysta z tego przywileju co najmniej cztery razy w miesiącu, a 35 proc. — raz w miesiącu lub rzadziej. Obowiązku pojawiania się w biurze nie mają głównie handlowcy, kierownicy ds. kluczowych klientów i kierownicy sprzedaży — ujawnia sondaż agencji zatrudnienia Randstad zrealizowany na zlecenie Kodilla.com, szkoły programowania online. Najmniej „stacjonarni” są specjaliści IT, spośród których 70 proc. nie musi pojawiać się w firmie.

6a41a6d8-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Podłącz się
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE
Podłącz się
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu