Biurowa Polska w budowie

opublikowano: 26-03-2019, 22:00

W największych polskich miastach w trakcie budowy jest obecnie ponad 1,7 mln m kw. powierzchni biurowej, szacują analitycy Walter Herz.

Najwięcej, 790 tys. m kw. powstaje w Warszawie. Większość zlokalizowana będzie w dużych kompleksach biurowych m.in. w The Warsaw Hub, Warsaw Unit, czy Varso. Kraków w najbliższych latach wzbogaci się o 250 tys. m kw., nieco mniej powierzchni pojawi się we Wrocławiu — 208 tys. m kw. W Trójmieście w trakcie budowy jest 130 tys. m kw. biur, a w Poznaniu inwestorzy zamierzają oddać w tym roku do użytku 110 tys. m kw. W 2018 r. współczynnik pustostanów obniżył się na wszystkich rynkach biurowych w kraju. Obiekty oddawane w stolicy są już na ogół skomercjalizowane w 80 proc., podobnie jest w Krakowie i Wrocławiu, co świadczy o bardzo dużym zapotrzebowaniu na powierzchnię biurową.

10 mln Tyle m kw. powierzchni biurowej znajduje się w największych miastach w Polsce.

750 tys. O tyle m kw. zwiększyła się krajowa powierzchnia biurowa w 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu