Biurowiec na Próżnej gotowy

  • Małgorzata Ciechanowska
opublikowano: 29-01-2013, 00:00

Spółka Warimpex Finanz-Und Beteilgungs AG zakończyła renowację kamienicy przy Próżnej 7/9 w Wraszawie.

Prace remontowe trwały 18 miesięcy, jednak formalności związane z uregulowaniem kwestii własności nieruchomości i starania o zezwolenia na rozpoczęcie budowy ponad 8,5 roku. To właśnie z tego powodu zrezygnowano z pierwotnej koncepcji adaptacji budynku na hotel butikowy.

— Opóźniające się terminy rozpoczęcia budowy oraz problemy z załatwieniem wszelkich formalności zniechęciły sieć hotelową, z którą rozpoczęliśmy współpracę zaraz po zakupie nieruchomości, czyli 10 lat temu. Po tej rezygnacji zmieniliśmy przeznaczenie budynku z hotelowego na biurowe — wyjaśnia Jerzy Krogulec, prezes Warimpex Polska.

Powierzchnia odrestaurowanego biurowca wynosi prawie 6,7 tys. mkw. 75 proc. już znalazło najemców. Na chętnych czeka jeszcze tylko 450 mkw. powierzchni biurowej, a także część powierzchni przeznaczonej na handel i usługi oraz punkty gastronomiczne na parterze i w części podziemnej.

— Podpisaliśmy już dwie umowy na wynajem powierzchni handlowej. Chętnych na pozostałe lokale nie brakuje, ale chcemy dopasować profil najemców do charakteru obiektu. Preferujemy banki i restauracje — mówi Christian Foitl, członek zarządu Warimpex Polska.

Pod budynkiem znajduje się parking podziemny na 33 samochody. Na tym nie koniec prac renowacyjnych prowadzonych przez Warimpex na Próżnej. Spółka przekaże 2,5 mln zł na renowację całej ulicy Próżnej i fasady kamienicy pod numerem 12. Resztę pieniędzy ma wyłożyć miasto. Problemem pozostaje także zniszczona kamienica przy Próżnej 14, jednak jest szansa, że budynek szybko stanie się podobny do Le Palais.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

— W czerwcu planujemy wystartować w przetargu z pomysłem zagospodarowania sąsiedniej kamienicy. Mamy już gotowy koncept, w którym chcemy zaadaptować budynek na biurowiec. Być może większą część niż w Le Palais przeznaczymy na handel i usługi — mówi Jerzy Krogulec.

Na razie miasto zobowiązało się zasłonić zniszczoną fasadę budynku. Rok 2013 zapowiada się dla spółki Warimpex bardzo pracowicie. Firma bowiem ma w planach kilka inwestycji: budowę parkingu podziemnego przy Teatrze Żydowskim, adaptację i rozbudowę biurowca Twarda Tower (plany zostaną przedstawione za 2 miesiące) czy otwarcie w stolicy hotelu pod własną marką Angel’s. W planach jest także sprzedaż kilku obiektów, w tym odremontowanego biurowca Le Palais. Pierwsze kroki w tym kierunku już poczyniono.

— Podpisaliśmy już przedwstępną umowę kupna-sprzedaży z międzynarodowym inwestorem instytucjonalnym.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w połowie 2013 r. — zapowiada prezes spółki. Na nabywcę czeka także projekt CH Galaxy Plaza w Białymstoku. Grupa wycofała się z budowy galerii handlowej, stwierdzając, że głównym profilem jej działalności są hotele i biurowce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Polecane