"Biznes i technologie" - informacje (3.06)

opublikowano: 03-06-2015, 00:00

ASSECO POLAND

Zdrowotne e-usługi na Dolnym Śląsku

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna — współpraca dla dobra pacjentów regionu legnicko-głogowsko-lubińskiego — przedsięwzięcie pod taką nazwą przeprowadzi firma Asseco Poland. Będzie polegało na wdrożeniu jej systemu informatycznego Asseco Medical Management Solutions (AMMS) w szpitalach w Lubinie i Głogowie. Wartość umów to prawie 2,1 mln zł brutto. Dzięki inwestycji placówki będą mogły oferować e-usługi, co znacznie usprawni ich pracę i polepszy obsługę chorych. W głogowskiej jednostce pojawi się oprogramowanie mHOSP, przeznaczone na platformy iOS i Android, dzięki któremu lekarze będą mogli korzystać z rozwiązania AMMS w wersji mobilnej, np. przy łóżku pacjenta za pomocą tabletu.

ATENDE

WAT stawia na przetwarzanie danych

Firma Atende podpisała z Wojskową Akademią Techniczną (WAT) dwie umowy warte w sumie 8,6 mln zł brutto. Na ich mocy integrator dostarczy uczelni kompleksowe Centrum Przetwarzania Danych umieszczone w kabinie kontenerowej, a także nowoczesną sieć kampusową. W szkole pojawią się m.in. szafy teleinformatyczne i sprzęt do stworzenia infrastruktury prywatnej chmury obliczeniowej, wykorzystującej rozwiązania Cisco i EMC.

BPSC

Oświetleniowy gigant usprawnia HR

Kanlux, wytwórca rozwiązań oświetleniowych, w 26 lat przekształcił się z małej rodzinnej firmy w międzynarodowe przedsiębiorstwo zatrudniające kilkaset osób. Aby usprawnić swoje działania kadrowe, firma wdrożyła system mHR opracowany przez spółkę BPSC. Główne korzyści z inwestycji to optymalizacja zarządzania zasobami ludzkimi, skrócenie czasu i obniżenie kosztów operacji związanych z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem informacji o pracownikach. Już w pierwszych tygodniach użytkowania rozwiązania producent do minimum ograniczył papierowy obieg dokumentów.

COMARCH

Praca dla 50 informatyków w Tarnowie

Krakowska spółka informatyczna Comarch na przełomie sierpnia i września otworzy kolejny oddział produkcyjny. Placówka w Tarnowie będzie się zajmowała głównie opracowaniem innowacyjnych rozwiązań IT w dziedzinie e-zdrowia i inteligentnych miast. Pracę znajdzie w niej około 50 osób. W przyszłości firma planuje nawet podwojenie zatrudnienia.

INFOVIDE-MATRIX

Analityka biznesowa dla BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) prowadzi sto różnych przedsięwzięć w dziedzinie IT. Jednym z najważniejszych, realizowanych ze wsparciem Infovide-Matrix, jest wdrażanie systemu klasy Business Intelligence (BI). Integrator dostarczył BGK prototypowe rozwiązanie BI zawierające testowe bazy danych wraz z biznesowym modelem raportowym i przykładowymi raportami finansowymi.

INTEGRATED SOLUTIONS

Szkoła wychodzi z epoki kredy

Około 2,3 tys. zestawów złożonych z tablic interaktywnych, komputerów, projektorów, oprogramowania, głośników i elementów sterujących trafi do ponad pół tysiąca szkół podstawowych w województwie kujawsko-pomorskim. Z urządzeń będzie można korzystać za sześć miesięcy. Kontrakt wart ponad 27 mln zł zrealizuje Integrated Solutions, integrator teleinformatyczny należący do Orange Polska. Firma ta przeprowadzi także cykl szkoleń dla pracowników placówek.

MAIC

Z e-administracją łatwiejszy biznes

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAiC ) uruchomi pod koniec czerwca kolejne usługi na platformie e-administracji ePUAP. Pierwsze zostaną wprowadzone e-usługi przydatne dla firm i indywidualnych odbiorców. Łatwiej będzie m.in. zarejestrować i prowadzić działalność gospodarczą. Na takie inicjatywy pieniędzy nie żałuje Unia Europejska. Cyfryzacja administracji to jeden z filarów Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, którego budżet w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-20 wynosi prawie 2,2 mld euro. [MK] © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu