Biznes nie ufa politykom

SW
opublikowano: 14-02-2013, 00:00

Aż 56 proc. przedsiębiorców nie ufa żadnemu politykowi — wynika z badania przeprowadzonego przez Dom Badawczy Maison na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, na próbie 576 przedstawicieli MSP. 19 proc. firm ma zaufanie do Ryszarda Kalisza, 12 proc. do Donalda Tuska, a 8 proc. do Pawła Kowala. Dalej z 7-procentowym popraciem jest Janusz Piechociński, a 6 proc. firm ufa Januszowi Palikotowi, Jarosławowi Kaczyńskiemu, Jackowi Rostowskiemu i Grzegorzowi Schetynie. Najmniejszym poparciem cieszą się Zbigniew Ziobro, Piotr Gliński (po 4 proc.) i Leszek Miller (3 proc.).

— Nie zaskakuje mnie, że 56 proc. przedsiębiorców nie ufa nikomu, ale jestem zaskoczony największym poparciem dla Ryszarda Kalisza, którego dokonania dla polskiej przedsiębiorczości nie są mi znane. Być może jest coś, o czym nie wiem — mówi Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP. Dodaje, że niemniej tak wysoki poziom nieufności do klasy politycznej wśród tej istotnej grupy społecznej jest bardzo niepokojący.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu