Biznes&Technologie

opublikowano: 28-05-2014, 00:00

GTS POLAND

Wodociągowa spółka z łączami 1G

Operator telekomunikacyjny wygrał przetarg i zbuduje sieć firmową dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi, który produkuje około 47 mln m sześc. wody rocznie i zaopatruje w nią Łódź, Tomaszów Mazowiecki i częściowo Rzgów. GTS Poland wykorzysta technologię Ethernet Line, która pozwala na transfer dużej liczby danych. Komunalna spółka, w której 100 proc. udziałów ma miasto Łódź, będzie korzystała z łączy o przepustowości 1G. Kontrakt zawarto na dwa lata. Uczestnikami przetargu były także: T-Mobile, Netia, Politechnika Łódzka, Actus Info i Globitel.

T-SYSTEMS POLSKA

Mercedes-Benz wybiera outsourcing IT

Dostawca usług teleinformatycznych należący do Grupy Deutsche Telekom podpisał wart kilkaset milionów euro kontrakt z koncernem motoryzacyjnym Daimler. Umowa dotyczy pełnej odpowiedzialności za utrzymanie, rozwój i integrację aplikacji usprawniających wszystkie procesy biznesowe producenta aut marki Mercedes-Benz. Część przedsięwzięcia zrealizuje lokalny oddział integratora — T-Systems Polska.

GAVDI POLSKA

Ubezpieczyciel informatyzuje kadry

Specjalizująca się w usługach konsultingowych i programistycznych spółka Gavdi Polska wdrożyła system SAP SuccessFactors w firmie Mondial Assistance, która oferuje ubezpieczenia pracownicze i turystyczne. Dostępne w chmurze rozwiązanie ma wspomagać zarządzanie kapitałem ludzkim. Z oprogramowania będą korzystali wszyscy pracownicy klienta, łącznie 200 osób. Każdy będzie miał dostęp do aplikacji za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Jak zapewnia integrator, mając do dyspozycji intuicyjny w obsłudze portal, szefowie mogą łatwo wyznaczać cele, oceniać kompetencje i planować działania rozwojowe podwładnych.

UPC POLSKA

Lubelska kablówka się sprzedaje

Rozdrobniony rynek kablowy w Polsce konsoliduje się. Przykładem może być wchłonięcie przez UPC spółki Telco Lublin, lokalnego operatora telekomunikacyjnego dostarczającego internet, telefon i telewizję. Klientami przejętej firmy jest ponad 53 tys. gospodarstw domowych.

BPSC

Nowy ERP w historycznej kopalni

Prowadzenie działalności turystycznej, hotelowej, gastronomicznej i górniczej w Kopalni Soli Wieliczka wspiera system klasy ERP o nazwie Impuls EVO. Wdrożenie produktu firmy BPSC ułatwiło m.in. zarządzanie finansami w Grupie Kapitałowej, gospodarkę magazynową i realizację polityki zakupowej.

SUNTECH

Magistrat optymalizuje sieć

Urząd Miejski w Bielsku-Białej zakończył wdrożenie systemu inwentaryzacji zasobów fizycznych dla Centrum Zarządzania Siecią Szerokopasmową. Suntech, dostawca produktów i usług informatycznych dla telekomunikacji, bankowości, energetyki i transportu, dostarczył klientowi rozwiązanie o nazwie SunVizion Network Inventory. Dzięki niemu należąca do miasta sieć została odwzorowana w środowisku IT, co — zdaniem integratora — znacząco ułatwi zarządzanie infrastrukturą sieciową, zredukuje koszty jej utrzymania i usprawni procesy biznesowe.

MICROSOFT POLSKA

Student na cyfrowym dopingu

Uniwersytet Łódzki podpisał z Microsoftem porozumienie o współdziałaniu na rzecz wykorzystywania innowacyjnych technologii informatycznych w dydaktyce i infrastrukturze. Uczelnia wdroży usługi Active Directory (rozpoznawanie tożsamości użytkowników) i pakiet Office 365, aby lepiej zarządzać placówką, a studentom umożliwić łatwy dostęp do jej wszystkich zasobów. [MK]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu