Biznes zbudowany na blockchainie

opublikowano: 31-07-2018, 22:00

Technologia rozproszonego rejestru łańcucha bloków zyskuje na popularności nie tylko w świecie kryptowalut. Firmom z innych sektorów pozwala na wdrażanie rozwiązań zwiększających transparentność działań i poziom bezpieczeństwa.

Sięgają po nią zwłaszcza firmy z segmentu finansowego, ale także przedsiębiorstwa produkcyjne. Spora część inwestycji w blockchain pochodzi z sektora ubezpieczeniowego, swój udział mają tu też podmioty zajmujące się infrastrukturą i pochodzące z sektora publicznego. Rozwój tej technologii na rynku daje szansę na wzrost nie tylko największym firmom informatycznym, ale także mniejszym jednostkom.

— Blockchain daje ogromne możliwości start-upom oraz wschodzącym rynkom w regionie, gdzie wsparcie rządu i zaawansowane umiejętności stanowią delikatny grunt, na którym wiele może się wydarzyć. W technologii chodzi o szybki rozwój i zwinność, a wielcy technologiczni giganci, z powodu swojego rozwoju i dorobku, nie mają tutaj przewagi — przekonuje Mohamed Hefny, menedżer ds. rozwiązań systemowych i programów infrastrukturalnych w IDC.

CIEKAWE DANE:

400 mln USD - Taką wartość mogą w 2018 r. osiągnąć inwestycje w blockchain realizowane w Europie…

3,5 mld USD …a tyle wyniesie wartość europejskiego rynku technologii łańcucha bloków w 2022 r. - szacują analitycy IDC.

40 proc. - Za taki odsetek globalnych wydatków w obszarze blockchain odpowiadają Stany Zjednoczone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu