Björk wstrzymuje album, bo za mało zebrała

Islandzka wokalistka Björk postanowiła sfinansować swój nowy muzyczny projekt za pomocą crowdfundingu. Niestety zebrała za mało, więc projektu na razie nie będzie.

Chodzi o wydany w 2011 roku album "Biophilia", który wtedy ukazał się również jako multimedialna aplikacja na tablety Apple'a. Oprócz muzyki z głośników słuchacz/widz otrzymywał również skrojone do każdej piosenki osobno trójwymiarowe wizualizacje.

Projekt wersji albumu "BIophilia" na tablety z Androidem artystka chciała finansować za pomocą crowdfundingowej platformy Kickstarter (FOT. kickstarter.com)
Wyświetl galerię [1/2]

Projekt wersji albumu "BIophilia" na tablety z Androidem artystka chciała finansować za pomocą crowdfundingowej platformy Kickstarter (FOT. kickstarter.com)

Teraz Björk chciała za pieniądze pozyskane od fanów stworzyć analogiczną aplikację również na tablety z systemem Android oraz Windows 8. Niestety w ciągu 10 dni trwania "zbiórki" zebrała jedynie 15 370 GBP. Ponieważ planowała zebrać w miesiąc aż 375 tys. GBP wstrzymała akcję wiedząc z góry, że fani zawiodą.

W trakcie trwania kampanii artystka kusiła potencjalnych finansujących nagrodami, m.in. swoimi złotymi lub platynowymi płytami z edycji limitowanych.

Nie wiadomo jeszcze, czy obecne fiasko kampanii oznacza całkowite wycofanie Björk z projektu, czy też artystka chce uzyskać finansowanie z innych źródeł niż crowdfunding.

Więcej o finansowaniu projektów za pomocą crowdfunding'u znajdziesz na firma.pb.pl i w sekcji Puls Firmy "Pulsu Biznesu":

Internetowe zrzutki finansują biznesy

Crowdfunding bez schematów

Jak zebrać pieniądze w sieci

 

Posłuchaj jak brzmi płyta Björk "Biophilia"

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Björk wstrzymuje album, bo za mało zebrała