Blackrock: Chiny unikną poważniejszej dewaluacji juana

Dzięki kontrolom przepływu kapitału oraz stymulowaniu gospodarki Chinom uda się uniknąć głębszej dewaluacji juana, zapowiada Rick Rieder, główny zarządzający obligacji w towarzystwie BlackRock.

Zobacz więcej

Chiny

Bloomberg

W weekend Chiny poinformowały o rekordowym deficycie budżetowym, co poprzedziła decyzja tamtejszego banku centralnego o obcięciu stopy rezerw obowiązkowych. Te przykłady pokazują, że władze w Pekinie obrały kierunek polityki stymulującej gospodarkę.

- Pomysł dewaluacji juana o 30 proc. po prostu nie jest realizowany. To co chińskie władze próbują robić, to transformować gospodarkę, zamknąć drzwi dla odpływów kapitału, stymulować sektor usługowy do wyciągnięcia gospodarki z trudnego momentu – powiedział Rick Rieder na konferencji w Nowym Jorku.

Jego zdaniem spowolnienie na rynkach wschodzących będzie wpływać negatywnie na tempo globalnego wzrostu, ropa pozostanie tania jeszcze przez kilka lat, a łagodna polityka EBC będzie wspierać popyt inwestorów na złoto. Zważywszy na obecne rozmiary bilansu EBC złoto jest niedowartościowane o 200-300 EUR za uncję, powiedział specjalista.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu