Błogosławieństwo urzędu dla Donbasu

KAP
opublikowano: 09-11-2007, 00:00

Ukraiński inwestor dostał zgodę urzędu antymonopolowego na objęcie akcji Stoczni Gdańsk.

Ukraiński inwestor dostał zgodę urzędu antymonopolowego na objęcie akcji Stoczni Gdańsk.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nie widzi przeszkód, by ISD Polska, spółka ukraińskiego Donbasu, został inwestorem kolebki Solidarności.

ISD Polska zobowiązał się do jej dokapitalizowania 400 mln zł. Pierwszym krokiem ma być przekazanie stoczni 100 mln zł. Reszta ma wpłynąć pod koniec 2008 r. Podział puli zaniepokoił Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP), obecnego akcjonariusza stoczni. ARP chciałaby, żeby ISD już wpłacił całą kwotę. Zgodzi się na transze pod warunkiem udzielenia gwarancji przez ukraińską centralę Donbasu. Przedstawiciele ISD twierdzą, że jeśli ARP będzie nalegać, to znajdą się gwarancje. Podkreślają też, że stopniowe przekazywanie pieniędzy jest zgodne z harmonogramem realizacji inwestycji stoczniowych, bo nie ma sensu zamrażać kapitału. Już przygotowują jednak kolejną inwestycję w produkcję konstrukcji stalowych i kolejne podwyższenie o 200 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu