Czytasz dzięki

Bloober ma umowę z Microsoftem

GSU
opublikowano: 07-05-2020, 17:31
aktualizacja: 08-05-2020, 08:55

Bloober Team podpisał z Microsoft Corporation umowę ws wydania nowej, produkowanej przez spółkę gry ‘The Medium’ na platformach PC oraz Xbox Series X.

Prawa autorskie do gry pozostaną przy spółce i nie przejdą na Microsoft Corporation. Premiera gry nastąpi pod koniec roku 2020 r.

”W ocenie emitenta sprzedaż gry w programie będzie mieć wpływ na wyniki finansowe za rok 2020 i kolejne okresy” – podał Bloober.

W czwartek gra Bloobera została zaprezentowana na konferencji Xbox w trakcie prezentacji gier na nową konsolę Xbox Series X.  W trakcie konferencji zostały pokazane materiały z 12 innych gier, a wśród nich takie tytuły jak np. "Assassin's Creed Valhalla", "Dirt 5", "Vampire The Masquerade: Bloodies 2", czy Call of the sea".

Jak podał Bloober gra ma zostać wydana w „specjalnym programie”. Jak wynika z trailera pokazanego w trakcie czwartkowej prezentacji chodzi o program Xbox Game Pass. Bloober w trakcie pokazu ujawnił, że nad muzyką do gry pracuje m.in. Akira Yamaoka, japoński kompozytor znany z pracy nad serią Silent Hill.

Wcześniej Bloober informował, że premiera Medium planowana jest pod koniec tego roku, równolegle z wejściem na rynek nowej generacji konsol. Dotychczasowe nakłady na grę to ponad 20 mln zł, a całkowity koszt produkcji szacowany jest na kilkanaście milionów dolarów.

- Umowa jest podobna do tej podpisanej w przypadku poprzedniej gry spółki - Blair Witch. Microsoft będzie miał wyłączność (przynajmniej czasową) na wydanie gry na swoją nową konsolę oraz PC. Podobnie jak w przypadku Blair Witch gra być może ukaże się na konsoli PlayStation po jakimś czasie. Spodziewam się, że za tę wyłączność spółka otrzyma płatność od Microsoftu, która powinna być wyższa niż w przypadku Blair Witch - Medium jest grą większą, droższą w produkcji i kierowaną na nowe konsole. Należy również zauważyć, że w przypadku Blair Witch Spółka musiała się podzielić przychodem z właścicielem marki (Lions Gate), w przypadku Medium nie będzie takich płatności - komentuje Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane