Według informatorów agencji, Stripe, który nie jest notowany na giełdzie, miał wyrazić wstępne zainteresowanie potencjalnym przejęciem PayPal lub części jego aktywów. Źródła Bloomberga podkreślają, że rozmowy są na wczesnym etapie i nie ma pewności, że dojdzie do transakcji.
W poniedziałek Bloomberg poinformował, że duży spadek wyceny rynkowej PayPal spowodował pojawienie się chętnych do przejęcia spółki w całości lub tylko jej części. We wtorek była to trzecia najmocniej drożejąca spółka w S&P500. Po wzroście kursu o 6,7 proc. wartość rynkowa PayPal wzrosła do 43,3 mld USD.
Założony w 2010 roku przez braci Patricka i Johna Collisonów Stripe ogłosił niedawno, że aukcji udziałów należących do pracowników został wyceniony na 159 mld USD. Spółka działa na całym świecie, obsługując zarówno małe firmy, jak i duże korporacje. Współpracuje m.in. z Amazon, Shopify, Zoom, Lyft oraz Facebookiem.
