Bloomberg zwolnił redaktorów za złamanie embarga

opublikowano: 09-05-2013, 16:25

Redaktor naczelny agencji Bloomberg, Dan Moss w trybie pilnym i w stanie głębokiego wzburzenia poleciał z USA do czeskiej Pragi by zwolnić dwóch tamtejszych redaktorów, donosi NY Post.

Powodem jego wściekłości stało się opublikowanie przed upłynięciem embargo wiadomości dotyczącej Czeskiego Banku Centralnego. Ofiarami gniewu naczelnego byli Jeffery Donovan i Alan Crosby.

„Dowiedzieliśmy się, że Moss w furii i krzycząc przemierzał newsroom redakcji i powiedział, że wsiada w samolot i leci by zwolnić edytorów” – napisał NY Post.

Bloomberg jest bardzo wyczulony i restrykcyjny na dokładność, bardzo poważny i działa szybko w takich przypadkach – powiedziała jedna z osób wewnątrz firmy.

Pomyłka w Czechach miała miejsce tuż po tym jak węgierski regulator ukarał agencję grzywną w kwocie 44 tys. USD za opublikowanie błędnej informacji o decyzji węgierskiego banku centralnego ws. stóp procentowych, mimo, że w ciągu kilku sekund została ona poprawiona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane