Blue-chipy na małym plusie, wyniki nie pomagają Warimpeksowi

GRA
opublikowano: 28-08-2008, 11:05

Największe polskie spółki zaczynają dzisiejszą sesję na niewielkim plusie. Indeks średnich firm traci z kolei 0,5 proc. Warimpex tanieje, mimo dobrych wyników.

Tanieje Jago, które zamknęło właśnie pierwszy etap przejęcia Chłodni Milagros. Za 3,5 mln zł kupiło tę część biznesu, która obejmuje sprzedaż mrożonek do odbiorców hurtowych.

Nie ma jeszcze handlu na akcjach Sky Europe, które dziś rano opublikowało kiepskie wyniki kwartalne. Linie lotnicze zanotowały w minionym kwartale prawie 17 mln zł straty netto, a winią za to wzrost cen paliwa.

Zniżkuje z kolei nieznacznie inna zagraniczna spółka, mimo że pochwaliła się dziś dobrymi wynikami. Warimpex poprawił i przychody, i zyski, co jest efektem wyższych wyników ze sprzedaży nieruchomości.

Nie zmienia się na razie kurs Sanwilu. Firma poinformowała dziś o zmianie planów akwizycyjnych. Zamiast 100 proc., chce kupić tylko 51 proc. udziałów hiszpańskiej firmy, której przejęcia właśnie negocjuje. W „Parkiecie” prezes firmy tłumaczy, że zadecydowały o tym m.in. koszty oraz niepewny status nieruchomości należących do partnera.

Na małym minusie jest CEDC, którego prezes zapowiedział na łamach dzisiejszej „Rzeczpospolitej” kolejne przejęcia w Rosji, gdzie jest już liderem na rynku wódki. Nie wyklucza też przejęć na Ukrainie.

GRA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Blue-chipy na małym plusie, wyniki nie pomagają Warimpeksowi