BM BPH: początek sesji poprawi indeksy o ponad 2 proc.

Biuro Maklerskie Banku BPH
opublikowano: 04-01-2002, 09:05

Na sesji dzisiejszej powinna mieć miejsce kontynuacja wczorajszych zwyżek. Rynek powinien zwyżkować w pierwszej części sesji o około 2-2,5%. W drugiej części sesji możliwe jest osłabienie koniunktury. W dniu wczorajszym mieliśmy do czynienia z zaskakującym wzrostem rynku, w wyniku którego indeks WIG 20 przebił linię trendu spadkowego na poziomie około 1250 pkt.

Na sesji dzisiejszej powinna mieć miejsce kontynuacja wczorajszych zwyżek. Rynek powinien zwyżkować w pierwszej części sesji o około 2-2,5%. W drugiej części sesji możliwe jest osłabienie koniunktury.

W dniu wczorajszym mieliśmy do czynienia z zaskakującym wzrostem rynku, w wyniku którego indeks WIG 20 przebił linię trendu spadkowego na poziomie około 1250 pkt. Co prawda obroty nie były imponujące ale dynamika z jaką nastąpiło wybicie rynku i koncentracja zwyżek na największych spółkach wskazuje, ze mamy do czynienia z trwałą poprawa sytuacji i pokonaniem kanału trendowego. Należy sądzić, że powodów poprawy sytuacji na rynku było kilka. Po pierwsze, w najbliższych dniach powinny wpłynąć do OFE środki finansowe, które ze względu na przerwę świąteczna nie wpłynęły do końca grudnia ub. roku. Można szacować, że wpływy za miesiąc grudzień powinny być uzupełnione o około 300 mln zł. Po drugie dane o wzroście cen żywności za grudzień wskazują, że inflacja za ten miesiąc powinna być niska, a za cały 2001 rok powinna wynieść 3,6%. To wskazuje na duże prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu RPP. Ponadto rząd sygnalizuje w dalszym ciągu zamiar spłaty zaległości ZUS względem OFE co będzie stanowiło podstawę do poprawy sytuacji na rynku w dłuższym terminie. Poprawie oceny rynku sprzyja także dobra sytuacja na giełdach zachodnich. Z tych powodów, rynek posiada potencjał wzrostu w dłuższym terminie. Skala zwyżki na sesji wczorajszej wskazuje, że była ona wynikiem koncentracji popytu przez grupę największych inwestorów. Jest to konsekwencja wzrostu roli funduszy emerytalnych na naszym rynku.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Biuro Maklerskie Banku BPH

Polecane