BM PKO BP nadal radzi kupować akcje MLP Group

opublikowano: 01-09-2022, 09:35
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Piotr Zybała, analityk BM PKO BP, podtrzymał rekomendację “kupuj” dla akcji MLP Group. Cenę docelową nieznacznie podniósł - z 97 do 98 zł.

W raporcie z 1 września z godz. 7.30 Piotr Zybała podkreśla, że polski sektor magazynowy nie traci rozpędu. W I półroczu popyt brutto na powierzchnie wzrósł o 13 proc. (w tym w II kwartale o 41 proc. r/r), a pomimo rekordowej podaży wolna powierzchnia magazynowa stanowiła na koniec czerwca jedynie 3,4 proc. powierzchni całkowitej (-2 pkt proc. r/r). Czynsze rynkowe wzrosły tymczasem o 10-20 proc.

“Spodziewamy się, że spółka nadal będzie korzystać na rosnącej akumulacji zapasów przez najemców, rozwoju segmentu e-commerce oraz na trendach nearshoringowych. Zwiększamy nasze prognozy FFO na 2022-2026 o ok. 9 proc. (większy portfel projektów w połączeniu z wyższymi czynszami)” - dodaje Piotr Zybała.

Radosław T. Krochta, prezes MLP Group, weźmie udział w czacie inwestorskim w pb.pl, który odbędzie się 9 września o godz. 10.00. Zapraszamy do zadawania pytań>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane