BMW i3 nie będzie miał następcy

ŁO
opublikowano: 18-09-2019, 13:50

Pierwszy elektryczny samochód BMW nadal ma być produkowany, ale wszystko wskazuje na to, że nie doczeka się następcy. Bawarczycy mają inną strategię.

- BMW nie odnowi modelu i3, swojego głównego samochodu elektrycznego, co zapowiada koniec jednego z najbardziej charakterystycznych pojazdów na drodze - donosi dziennik „Financial Times”.  

Zobacz więcej

BMW i3

Bloomberg

Niemiecki koncern ma się skupić na instalowaniu baterii i wtyczek w swoich pozostałych modelach. Planuje także zupełnie nowe pojazdy z napędem elektrycznym.  

- Nie ma konkretnego planu na następcę i3. Wprowadzamy teraz elektryfikację do głównego nurtu - mówi Pieter Nota, dyrektor sprzedaży i marketingu BMW.  

Menedżer twierdzi jednak, że firma zamierza nadal produkować i sprzedawać i3, przynajmniej przez kilka kolejnych lat.

„Financial Times” zaznacza, że producenci zwykle wprowadzają nowe generacje po siedmiu latach, że ożywić popyt. BMW i3 zadebiutowało w 2013 r. więc nowa wersja mogłaby się pojawić w przyszłym roku.

BMW i3 jest pierwszym elektrycznym samochodem wprowadzonym na rynek przez bawarski koncern. Ceny zaczynają się w Polsce od 168,9 tys. złotych.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy