BMW M5 z 2002 roku za 180 tys. USD

opublikowano: 16-08-2018, 14:30

Na aukcji w Kalifornii wystawione będzie 16-letnie BMW, którego cena może sięgnąć 180 tys. USD (682 tys. zł).

24 sierpnia na aukcji Gooding & Co. w Pebble Beach w stanie Kalifornia wystawione zostanie na sprzedaż BMW E39 M5 z 2002 roku. Eksperci szacują jego wartość na 140-180 tys. USD.

Zobacz więcej

youtube.com

Tak wysoka cena, dziesięciokrotnie wyższa od normalnej w USA, wynika z wyjątkowości egzemplarza. Właściciel auta, mieszkaniec Rancho Santa Fe w Kalifornii, kupił przed laty dwa egzemplarze M5. Jeden do jazdy, drugi „na zachowanie”. Oferowany pojazd ma tylko 437 mil (700 km) przebiegu. Inwestycja okazała się trafna, bo jak twierdzą eksperci, w USA panuje obecnie moda na kolekcjonowanie BMW.

- Obecnie jest mnóstwo ludzi, którzy kolekcjonują BMW i dla nich ten egzemplarz to Święty Graal – powiedział David Brynan, specjalista Gooding & Co. – W przypadku BMW, ponieważ jest ich tak dużo w użytku, głównym kryterium jest to, jak bardzo jest oryginalne. A to jest praktycznie nowy samochód – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu