BMW odrzuca zarzuty manipulacji emisją spalin

opublikowano: 24-07-2017, 07:57
aktualizacja: 24-07-2017, 07:57

BMW przekonuje, że nie manipulowało emisją spalin w swoich autach i nie zmawiało się z rynkowymi rywalami, donosi Reuters.

Der Spiegel napisał, że BMW, Volkswagen, Audi i Porsche mogły się zmawiać w sprawie cen o projektów systemów wydechowych w autach silnikami diesla. Domniemana zmowa miała również dotyczyć innych części.

fot. Bloomberg

- Samochody grupy BMW nie były poddawane manipulacji i spełniają prawne wymagania – głosi oświadczenie koncernu cytowane przez Reutersa.

BMW odrzuca zarzuty, że jego auta z silnikami diesla, spełniającymi normę Euro 6, nie zapewniają właściwego traktowania spalin. Podkreśla jednocześnie, że zobowiązało się do dobrowolnej i bezpłatnej aktualizacji oprogramowania w starszych autach z silnikami diesla, spełniającymi normę Euro 5. 

W sobotę Komisja Europejska ujawniła, że w ramach dochodzenia antytrustowego sprawdza doniesienia o zmowie niemieckich producentów aut. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane