BMW partnerem Olimpiady i Paraolimpiady 2012 w Londynie.

DI
opublikowano: 04-12-2009, 11:44

BMW Group przeznaczy 4 tysiące samochodów do transportu zawodników, dziennikarzy, organizatorów i partnerów Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie.

Zobacz więcej

Koncern z Monachium jest wyłącznym partnerem motoryzacyjnym igrzysk.

Sportowcy oraz przedstawiciele organizatorów będą mogli również poruszać się po miasteczku olimpijskim rowerami BMW. Podczas wielu imprez towarzyszących igrzyskom wykorzystane zostaną także motocykle tej marki. Koncern zapewni też specjalne wersje samochodów dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komitet Olimpijski postawił flotowemu partnerowi igrzysk wysokie wymagania w kwestii ograniczenia emisji CO2. BMW dostarczy samochody nie tylko spełniające normę emisji Euro 6, ale również osiągające średnią emisję maksymalnie 120g CO2 na kilometr, wymagane przez organizatorów igrzysk. BMW jest liderem branży samochodowej w zastosowaniu nowoczesnych technologii prowadzących do obniżenia emisji spalin dzięki nowoczesnemu programowi EfficientDynamics.

 „W naturalny sposób jesteśmy związani z Igrzyskami w Londynie i promowanym przez nie zdrowym stylem życia i ograniczeniem emisji dwutlenku węgla” – mówi Ian Robertson, członek zarządu BMW AG, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. “Idea zrównoważonego rozwoju jest filarem naszego biznesu i decyduje o wszystkich naszych działaniach. Dzięki naszemu zaangażowaniu po raz piąty z rzędu znaleźliśmy się na czele Dow Jones Sustainability Index jako marka motoryzacyjna najbardziej dbająca o środowisko”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / BMW partnerem Olimpiady i Paraolimpiady 2012 w Londynie.