BMW podnosi ceny niektórych SUV-ów w Chinach

opublikowano: 30-07-2018, 07:35

Koncern Bayerische Motoren Werke (BMW), niemiecki producent luksusowych samochodów podnosi od poniedziałku ceny niektórych średniej wielkości pojazdów typu SUV w Chinach, co jest wynikiem wprowadzenia taryf celnych w wojnie handlowej prowadzonej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Państwem Środka.

Firma z siedzibą w Monachium, która składa pojazdy m.in. w fabryce w Spartanburgu w Południowej Karolinie zapowiedziała, że zwiększy sugerowane ceny detaliczne modeli X5 i X6 w Chinach od 4 do 7 proc. W 2017 r. BMW wyeksportowało ponad 81 tys.  wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych SUV-ów o wartości 2,37 mld USD do Chin, największego rynku dla amerykańskiego eksportu.

BMW
Zobacz więcej

BMW fot. Bloomberg

Prezydent USA Donald Trump nałożył cła importowe na chińskie towary o wartości miliardów dolarów i zagroził kontynuacją tego procesu. co skłoniło Pekin do podjęcia kroków odwetowych. Efekty są już widoczne w różnych gałęziach przemysłu, w tym na rynku soi, w przemyśle chemicznym, a nawet w na rynku pułapek na homary.

BMW wyeksportowało około 272 tys. pojazdów ze Stanów Zjednoczonych w zeszłym roku, w porównaniu do 202 tys., które zaimportowało. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu