BMW podtrzymuje słabą prognozę

opublikowano: 01-08-2019, 09:36

Koncern BMW podtrzymał swoją słabą prognozę podczas gdy wyniki niemieckiego producenta sportowych i luksusowych samochodów wypracowane w II kwartale 2019 r. odnotowały spadki, donosi Reuters.

Zyski w drugim kwartale spadły o 20 proc. dotknięte wahaniami walutowymi i rosnącymi kosztami produkcji samochodów elektrycznych i hybrydowych

BMW
Zobacz więcej

BMW fot. Bloomberg

Zysk przed opodatkowaniem i odsetkami (EBITDA) obniżył się do 2,2 mld EUR (2,4 mld USD). Spowodowane to było w dużej mierze wysokimi kosztami inwestycji, jakie koncerny motoryzacyjne zmuszone były – w skutek nowych przepisów - dokonać w stworzenie pojazdów o niższej emisji spalin. 

Inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe wzrosły w ubiegłym kwartale o 39 proc., ponieważ koncern z Monachium przebudował fabryki, aby produkować nowe modele i bardziej elastyczne linie produkcyjne do produkcji pojazdów elektrycznych i spalinowych.

Marża operacyjna w dziale motoryzacyjnym spadła do 6,5 proc. z 8,6 proc. rok wcześniej, pomimo wzrostu sprzedaży pojazdów o 1,5 proc. w tym samym okresie.

BMW podtrzymuje, że spodziewa się znacznego spadku zysku grupy przed opodatkowaniem w 2019 r., a także nieznacznego wzrostu dostaw pojazdów oraz marży EBIT od 4,5 do 6,5 proc. w dziale motoryzacyjnym.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu