BMW tanieje z powodu obaw o karę

opublikowano: 08-04-2019, 10:41

Akcje BMW tanieją po tym jak spółka ostrzegła, że wynik pierwszego kwartału może obciążyć rezerwa powyżej 1 mld EUR na pokrycie potencjalnej kary za zmowę dotyczącą opóźnienia wprowadzenia technologii „czystszej” emisji spalin, pisze Reuters.

Akcje BMW taniały w poniedziałek na początku sesji najmocniej od dwóch tygodni. Spadały także kursy Daimlera i Volkswagena, które też miały uczestniczyć w zmowie.

W piątek Komisja Europejska przesłała BMW, Daimlerowi i Volkswagenowi pismo o przedstawieniu zarzutów dotyczących zmowy w sprawie blokowania technologii oczyszczania spalin. To wynik śledztwa prowadzonego od prawie dwóch lat. Ustalono w jego trakcie, że niemieckie firmy były w zmowie w latach 2006-2014.

- Daimler, VW i BMW mogły złamać przepisy konkurencji Unii Europejskiej. W rezultacie, europejscy konsumenci nie mieli możliwości kupna samochodów z najlepszą dostępną technologią – mówiła w piątek Margrethe Vestager, unijna komisarz ds. konkurencji.

BMW zapowiedziało, że choć uwzględnia możliwość znaczącej kary, będzie walczyło z zarzutami wszelkimi dopuszczalnymi prawnie środkami.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy