Boeing chce pożyczyć 10 mld USD

opublikowano: 21-01-2020, 07:40

Boeing rozmawia z bankami na temat pożyczki wysokości 10 mld USD lub więcej, bo potrzebuje pieniędzy na przetrwanie kryzysu spowodowanego uziemieniem samolotów 737 MAX, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Informację o zamiarze pożyczenia pieniędzy przez Boeinga podało także CNBC, według którego spółka ma już obiecane co najmniej 6 mld USD pożyczek w bankach i negocjuje kolejne.

Źródła Reutersa potwierdzają rozmowy Boeinga z bankami, ale zaznaczają iż nie jest wciąż jasne, ile chce pożyczyć koncern, a także czy nie planuje również emisji obligacji.

W piątek Reuters informował, że amerykańska Federalna Agencja Lotnictwa raczej nie zatwierdzi do marca powrotu do eksploatacji samolotów Boeing 737 MAX. W marcu ubiegłego roku nadzory lotnicze na świecie nakazały uziemienie tego typu samolotu po dwóch katastrofach w okresie pięciu miesięcy, w których zginęło łącznie 346 osób. Pojawiły się podejrzenia, że przyczyną katastrof było oprogramowanie Boeingów 737 MAX.

Boeing szacuje dotychczasowy koszt uziemienia samolotów 737 MAX na ponad 9 mld USD. Nowe wyliczenia może przedstawić podczas publikacji wyników w czwartym kwartale, co nastąpi 29 stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA