Czytasz dzięki

Boeing i GE przystopowały indeks blue chipów

opublikowano: 08-04-2019, 22:08

Gdyby nie zryw pod koniec sesji, inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach słabo rozpoczęliby nowy tydzień.

Główne indeksy spadały przez niemal cały dzień, a relatywnie najlepiej sytuacja przedstawiała się na rynku spółek technologicznych. Ostatecznie jednak, po kontrze strony popytowej w ostatniej godzinie na zamknięciu poniedziałkowej sesji jedynie wskaźnik największych blue chipów Dow Jones IA notował stratę, rzędu 0,32 proc. Indeks szerokiego rynku S&P500 zyskał o 0,10 proc. zaś technologiczny Nasdaq zdrożał o 0,19 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Cieniem na notowaniach kładła się ponowna przecena akcji Boeinga, spadająca chwilami o ponad 4 proc. Największy na świecie producent samolotów poinformował, że zmniejszy produkcję najlepiej sprzedającego się modelu 737 MAX o około 20 proc. 

Indeksom ciążyła też mocna korekta wyceny papierów General Electric. W przypadku największego na świecie konglomeratu kurs zniżkował nawet o ponad 7 proc. w reakcji na obniżenie przez analityków JP Morgan rekomendacji na tych walorów do poziomu „niedoważaj”.

Spośród 11-tu głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500 najlepiej prezentował się energetyczny, który wsparcie znajdował w drożejącej ropie, której notowania wspięły się na pięciomiesięczny szczyt.

Wzrosła rentowność benchmarkowych 10-letnich obligacji amerykańskiego rządu (o 2 punkty bazowe do 2,51 proc.), zaś spotowy indeks dolarowy zniżkował o około 0,3 proc. To pierwsza jego przecena od trzech sesji.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane