Bogart: bitcoin będzie drożał w tym roku

opublikowano: 04-01-2018, 09:11
aktualizacja: 04-01-2018, 09:11

Słabe rozpoczęcie roku przez bitcoina nie zraża jednego z największych „byków” najpopularniejszej kryptowaluty.

Spencer Bogart, partner w Blockchain Capital uważa, że bitcoin nadal będzie drożał w tym roku w miarę jak i inwestorzy indywidualni i instytucjonalni zaczną go coraz bardziej akceptować. Jego zdaniem, po stronie instytucjonalnej jest „możliwa jest tylko droga w górę”. Zwrócił także uwagę na rosnące zainteresowanie bitcoinem wśród młodych inwestorów indywidualnych.

- Posiadanie bitcoina przez instytucjonalnych to w  rzeczywistości wciąż zero procent. Jest tu mnóstwo przestrzeni do ruchu w górę – powiedział Bogart w CNBC zaznaczając, że przeszkody dla instytucjonalnych inwestorów do inwestowania w kryptowalutę są coraz mniejsze.

Bogart przyznał, że bitcoin wciąż może wydawać się czymś nowym i egzotycznym dla inwestorów instytucjonalnych. Jest jednak przekonany, że rosnąca popularność kryptowaluty spowoduje w końcu wzrost zainteresowania nią przez dużych graczy.

Głównym źródłem jego wiary w bitcoina są jednak dane o popularności kryptowaluty wśród młodych inwestorów. Wskazał na niedawne badania, według których 19 proc. Amerykanów i 32 proc. amerykańskich millenialsów deklaruje chęć zainwestowania w bitcoina w perspektywie najbliższych 5 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu