Bogatsza oferta Ronsona

KSA
opublikowano: 12-03-2010, 00:00

Deweloper poprawił przychody i zyski, bo przekazał więcej mieszkań. Szykuje kolejne inwestycje.

Deweloper poprawił przychody i zyski, bo przekazał więcej mieszkań. Szykuje kolejne inwestycje.

Rynek nagrodził wyniki Ronsona 5,4-procentowym wzrostem kursu. Przychody spółki za 2009 r. wzrosły o ponad 50 proc., do 116 mln zł, a zysk netto o około 40 proc., do 21 mln zł.

Mimo dość trudnego roku Ronsonowi udało się poprawić wyniki, bo przekazał klientom więcej mieszkań niż rok wcześniej (181 wobec 103). Zgodnie z obowiązującymi standardami rachunkowości deweloperzy mogą wykazywać przychody i koszty z inwestycji mieszkaniowych dopiero po przekazaniu własności lokali klientom, a nie proporcjonalnie do postępu budowy i sprzedaży. W 2009 r. nabywców znalazły 263 lokale.

Spółka spodziewa się, że ten rok przyniesie dalszą poprawę. Od stycznia sprzedała 57 mieszkań (netto, czyli z uwzględnieniem rezygnacji). Do oferty Ronsona ma w tym roku trafić sześć projektów. Ich uruchomienie będzie możliwe m.in. dzięki temu, że spółka sprzedała w ofercie prywatnej pod koniec 2009 r. nowe akcje za 72,6 mln zł. Pieniądze posłużą jako wkłady własne i umożliwią uruchomienie finansowania bankowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu