Bogusław Kowalski został wiceministrem transportu

Polska Agencja Prasowa SA
23-05-2006, 16:41

Bogusław Kowalski został powołany od  23 maja przez premiera na stanowisko sekretarza stanu w ministerstwie transportu - poinformowało ministerstwo na swoich stronach internetowych.

Bogusław Kowalski został powołany od  23 maja przez premiera na stanowisko sekretarza stanu w ministerstwie transportu - poinformowało ministerstwo na swoich stronach internetowych.

Bogusław Kowalski urodził się w 1964 r. w Mirczu (woj. lubelskie). W 1987 r. ukończył Uniwersytet Warszawski, Wydział Historyczny; w latach 1988-1992 studia doktoranckie w Uniwersytecie Warszawskim, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.

W 2003 r. odbył szkolenie "Rola programów regionalnych w realizacji inwestycji transportowych" i uzyskał certyfikat Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP oraz szkolenie w zakresie informacji niejawnych, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

W latach 2005-2006 poseł na Sejm RP, przewodniczący Komisji Infrastruktury.

W latach 2002-2005 był członkiem zarządu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Od 2002 r. był wicemarszałkiem odpowiedzialnym m.in. za infrastrukturę: nadzór nad Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, współpracę z kolejami regionalnymi i Warszawską Koleją Dojazdową (WKD), tworzenie Kolei Mazowieckich, a następnie nadzór nad nimi, przygotowanie strategii rozwoju WKD oraz  nadzór nad udziałem samorządu wojewódzkiego w budowie portu lotniczego w Modlinie.

Do Sejmu wszedł z listy Ligi Polskich Rodzin; obecnie w Narodowym Kole Parlamentarnym.

Bogusław Kowalski jest żonaty, ma troje dzieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Bogusław Kowalski został wiceministrem transportu