Bogusz wrócił do Copernicus TFI

KOS
opublikowano: 23-05-2018, 22:00

Nowy-stary zarządzający ma skierować fundusze otwarte na rynki zagraniczne.

W maju 2018 r. do zespołu Copernicus Capital TFI dołączył Marcin Bogusz, który zastąpił Jacka Wojtona na stanowisku zarządzającego funduszami. Będzie odpowiadał za przebudowanie strategii funduszy inwestycyjnych otwartych.

— Moje zadanie w Copernicusie będzie przede wszystkim polegać na otwarciu naszych funduszy inwestycyjnych na rynki zagraniczne i pokazanie inwestorom, że nie muszą lokować pieniędzy wyłącznie w polskie aktywa, w szczególności w okresach słabej koniunktury na rodzimym rynku kapitałowego. Wierzę że wraz ze zmianą naszego stylu życia i postępującą globalizacją, sposób inwestowania oraz budowania produktów finansowych powinien również ewoluować — przekonuje Marcin Bogusz.

Do Copernicusa przeszedł z AgioFunds TFI, w którym odpowiadał za zarządzanie Alfa FIZ. W Agio pojawił się w styczniu 2017 r., przechodząc z… Copernicusa.

— Od końca ubiegłego roku w Grupie Copernicus trwa proces zmian, które pozwalają nam dopasować się do zmieniającego się otoczenia biznesowego oraz preferencji naszych klientów. Do niedawna byliśmy mocno pozycjonowani jako oferent produktów instytucjonalnych, w tym FIZów, ale teraz otwieramy się na nowo na klientów detalicznych — mówi Tomasz Bedla, wiceprezes Copernicus Capital TFI. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KOS

Polecane