Bój się hakera, nie kieszonkowca

opublikowano: 25-07-2016, 22:00

Prawdopodobieństwo, że zostaniesz okradziony, nie ruszając się zza biurka, jest 20 razy większe, niż że stanie się to na ulicy

Prawdopodobieństwo, że zostaniesz okradziony, nie ruszając się zza biurka, jest 20 razy większe, niż że stanie się to na ulicy — wynika z najnowszych danych na temat przestępstw popełnionych w ubiegłym roku w Anglii i Walii (Crime Survey of England and Wales).

W obu brytyjskich księstwach doszło w tym czasie do prawie 6 mln zanotowanych przypadków różnego rodzaju oszustw i cyberprzestępstw. Statystycznie 1 na 10 dorosłych w Wielkiej Brytanii pada ofiarą oszustwa albo cyberataku — ostrzegają eksperci.

Z danych wynika, że ataki hakerów przytrafiają się wszystkim — bez względu na wiek i wykształcenie. Najczęściej to: wyłudzanie poufnych informacji (tzw. phishing), kradzież tożsamości, hakowanie oraz zastraszanie i niepokojenie przez internet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane