Bolid Schumachera na aukcji

Tadeusz StasiukTadeusz Stasiuk
opublikowano: 2013-11-20 06:57

Nawet na 600 tys. USD może zostać wylicytowany na aukcji jeden z bolidów, w którym Michael Schumacher zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata Formuły 1, informuje serwis AP.

Chodzi o pojazd nieistniejącego już zespołu Benetton, który był wyposażony w silnik Ford-Cosworth.

Benetton B194 (fot. Wikipedia, Flominator)
Benetton B194 (fot. Wikipedia, Flominator)
None
None

Najbardziej utytułowany kierowca świata – choć ostro depcze mu po piętach jego rodak Sebastian Vettel – zdobył w tym bolidzie tytuł mistrza w 1994 r. Potem Niemiec jeszcze sześciokrotnie zdobywał najwyższe laury, choć w pięciu przypadkach już w innym teamie, Scuderia Ferrari Marlboro.

Aukcja, która ma odbyć się w domu aukcyjnym Bonhams, przeprowadzona zostanie 1 grudnia w Londynie. Zwycięzca licytacji nie tylko nabędzie legendarny pojazd, ale będzie mógł też zasiąść za jego kierownicą w trakcie jazd testowych na torze F1 w Hiszpanii, gdyż pojazd jest w pełni sprawny, choć dopuszczony do ruchu jedynie na specjalnie przystosowanych do tego obiektach.