Bolix zorganizował zawody tylko dla kobiet

Mirosław Cichy
opublikowano: 08-08-2002, 00:00

WW Żywcu na terenie Klubu Jazdy Konnej Bolix Żywiec odbyły się półfinałowe zawody w skokach przez przeszkody Bolix Lady’s Cup. Wzięło w nich udział 29 zawodniczek z całego kraju, które startowały na 40 koniach.

— Specyfiką tych zawodów jest to, że są one w naszym kraju organizowane po raz pierwszy tylko dla kobiet. Podobne imprezy organizowane są również na świecie — mówi Agnieszka Jurkiewicz z Agencji PR Promotor.

Ośrodek został niedawno rozbudowany, a pierwsze zawody odbyły się w kwietniu 2002 r. Klub znajduje się na terenie o powierzchni 60 ha i jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Jest tam m.in. zamknięta hala, rozprężalnia, stadnina z solarium dla koni, karuzele sterowane komputerowo, wybiegi zewnętrzne oraz parkur zewnętrzny. Ponadto ośrodek prowadzi również hodowlę koni. Obecnie znajduje się tam 8 ogierów, 4 źrebaki i 21 klaczy.

— Docelowo chcemy mieć około 70 koni — mówi Adrianna Hałabuda-Kubiak, prezes Klubu Jazdy Konnej Bolix Żywiec.

Do finału, który ma odbyć się we wrześniu zakwalifikowało się 13 zawodniczek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Bolix zorganizował zawody tylko dla kobiet