Bombol odszedł z ING TFI

GN
opublikowano: 14-01-2011, 00:00

Szef zarządzających po 1,5 roku kończy przygodę z grupą, bo ma "inne plany zawodowe". Jego winiarnia kwitnie.

Szef zarządzających po 1,5 roku kończy przygodę z grupą, bo ma "inne plany zawodowe". Jego winiarnia kwitnie.

Jeden z najbardziej znanych zarządzających w Polsce odchodzi z ING TFI. Maciej Bombol, który ma licencję doradcy inwestycyjnego numer trzy, zrezygnował ze stanowiska dyrektora inwestycyjnego. Piastował je od lipca 2009 r. "Pan Maciej Bombol podjął decyzję o rezygnacji z pełnionej funkcji w związku z innymi planami zawodowymi" — czytamy w komunikacie.

Oficjalnie w firmie będzie do końca marca. Kto go zastąpi?

— Rozpoczynamy proces rekrutacji — informuje Monika Wróblewska z ING TFI.

Za jego kadencji zespół zarządzających ING przeszedł zmiany organizacyjne (z trzech departamentów zostały dwa) i osobowe — odeszła Joanna Kwiatkowska-Rulnicka i Robert Brzoza (zwolniony po odebraniu mu przez Komisję Nadzoru Finansowego licencji za wykorzystanie informacji poufnych z PGNiG). Ale po słabym 2009 r. również w 2010 r. fundusze ING nie błyszczały wynikami — akcji polskich wypracował 16,5 proc. i był gorszy niż WIG i średnia w kategorii. Fundusz małych i średnich spółek uplasował się pod koniec stawki. Nieco lepiej było w funduszach mieszanych i dłużnych.

Prywatnie Maciej Bombol od 2009 r. prowadzi Enotekę Polską, restaurację połączoną ze specjalistycznym sklepem z winem. W 2010 r. zdobyła tytuł Best Wine Bar 2010, przyznawany przez magazyn "Warsaw Insider".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu