Boockvar: bańka jest na wszystkim

Marek Druś, cnbc.com
opublikowano: 14-02-2018, 13:24
aktualizacja: 14-02-2018, 13:27

Spadek ceny bitcoina może sygnalizować, że zbliża się następny szok na rynkach akcji, ostrzega Peter Boockvar, szef inwestycji w Bleakley Financial Group.

- Jeśli bitcoin znów zacznie tanieć, myślę, że inwestorzy z rynku akcji powinni być czujni. To może być znak wpełzającej ponownie na rynek rosnącej awersji do ryzyka – oświadczył Boockvar w CNBC. 

Zobacz więcej

youtube.com

Jego zdaniem, „apetyt na ryzyko” może zniknąć również kiedy banku centralne zaczną wycofywać się z polityki taniego pieniądza. 

- To jest bańka wszystkiego wygenerowana przez siedem lat zerowych i ujemnych stóp procentowych oraz drukowania pieniędzy na masową skalę. To jest widoczne w inflacji cen aktywów w bardzo różnych miejscach – powiedział Boockvar.

Cena bitcoina, która szybko rosła między Świętem Dziękczynienia i połową grudnia potem mocno zanurkowała. Kilka tygodni później doszło do tąpnięcia na rynkach akcji.

- To był prekursor szczytu euforii na akcjach i następującego po tym załamania – stwierdził Boockvar. – Ponieważ cena bitcoina wciąż jest dużo powyżej miejsca, z którego wystartowała ta parabola, myślę iż wciąż jest wiele miejsca na spadek – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Boockvar: bańka jest na wszystkim