Boom sprzyja Śnieżce

ZK
opublikowano: 13-11-2007, 00:00

Wyniki producenta farb rosną. Pomaga boom w budownictwie i szybki rozwój za granicą.

Wyniki producenta farb rosną. Pomaga boom w budownictwie i szybki rozwój za granicą.

Śnieżka, drugi gracz na krajowym rynku farb, poprawiła w trzecim kwartale sprzedaż o blisko 13 proc., do 157 mln zł a zysk netto przypadający akcjonariuszom podmiotu dominującego — o 6 proc., do 15,96 mln zł. W trakcie dziewięciu miesięcy grupa zarobiła więc już na czysto 32,84 mln zł, o 17 proc. więcej niż przed rokiem.

— Korzystamy na boomie w budownictwie, który daje większy popyt na nasze wyroby. Poza tym bardzo dobrze rozwija się nam sprzedaż na rynkach zagranicznych — mówi Witold Waśko, wiceprezes Śnieżki.

W kraju sprzedaż grupy rośnie o kilkanaście proc., a poza o 23 proc. Na Białorusi wzrost sięgnął 34 proc. a na Ukrainie około 40 proc. Co dalej?

— Czwarty kwartał nie przyniesie rewelacji. Dla nas jest już poza sezonem, na te miesiące przypada 15-17 proc. rocznej sprzedaży — mówi wiceprezes.

Poza tym przed rokiem czwarty kwartał, z racji łagodnej zimy, był stosunkowo dobry. Śnieżka liczy, że mimo to wykaże lepsze wyniki niż przed rokiem, ale całorocznej dynamiki nie da się już poprawić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu